team building in russia

Komandas saliedēšana Krievijā

Publicēja Maria Varlamova , 2019. gada 7. janv.

Marija Varlamova savā MICE intervijā apspriež cilvēkresursu vadību, pasākumu vadību un attieksmes maiņu pret komandas saliedēšanu Krievijā. Šeit ir neliels intervijas fragments.

Marija Varlamova: "Kardinālas komandas saliedēšanas pārmaiņas Krievijā notika tad, kad "Catalyst Global" - lielākā komandas saliedēšanas kompānija pasaulē, izveidoja savu pārstāvniecību Krievijā. Divus gadus pēc tam, kad tika izveidota "Catalyst Russia", būtiski mainījies priekšstats par to, cik efektīva ir komandas saliedēšana."

Ar kādiem procesiem bija nepieciešams saskarties pirms "Catalyst Russia" atvēršanas?

"Lai pievienotos "Catalyst" tīklam, mūsu uzņēmums tika novērtēts pēc vairākiem kritērijiem, tostarp tirgus daļas, klientu apmierinātība, klientu atkārtoto pasūtījumu procents u.tml. "Catalyst" ir globāls tīkls ar augstiem standartiem. Ir tik daudz komandas saliedēšanas uzņēmumu, kuru pakalpojumi ir šķietami "lēti", bet nenodrošina pasākuma vērtību. "Catalyst" iet cauri visam procesam, nodrošinot un ieverot citu uzņēmumu standartus savā tīklā ietvaros.

Šogad "Catalyst Global" atzīmēs savu 30 gadu jubileju. "Catalyst Global" tagad sastāv no 45 komandas saliedēšanas uzņēmumiem, kas atrodas visā pasaulē, un tiem visiem ir viens galvenais mērķis - būt labākajai komandas saliedēšanas aģentūrai savā valstī. "Catalyst Global" tīkla devīze ir izcila komandu saliedēšana. Aģentūras sniedz komandas saliedēšanas pakalpojumus par saprātīgām cenām, bet vēl svarīgāk, viņi uztur augstu produktu un pakalpojumu kvalitāti. Mēs esam tik priecīgi, ka mūsu galvenie darbības rādītāji ir pieņemami "Catalyst" tīkla standartam."

Kādas ir galvenās atšķirības starp jūsu programmām?

"Catalyst" komandas saliedēšana ir uz rezultātu balstīta komandas darbība. Izmantojot mūsu saistības ar "Catalyst Global" tīklu, mums ir unikāla pieredze, kas ļauj mums piedāvāt inovatīvus produktus, kas ir unikālas mūsu valstī.

Piemēram, dalībnieki var strādāt komandā, kas izkrāso audumus vai izgatavo sacīkšu automašīnu no kartona, un pēc tam sacenšas ar citām komandām, vai arī mācās spēlēt kā viens orķestris mazāk nekā 2 stundas laikā. Komandas uzskata, ka viņi dara kaut ko jaunu, svaigu un radošu ārpus ikdienas. Komandas bieži sadarbojas ar cilvēku grupu, ar kuru viņi nekad iepriekš nav strādājuši. Turklāt šim komandas saliedēšanas procesam pastāv arī taustāms rezultāts - Lielā Glezna vai F1 sacīkšu auto var tikt atstāts birojā kā atgādinājums pēc pasākuma beigām.

Un mums ir raksturīgas atšķirības. Daudzi uzņēmumi ir nokopējuši "Catalyst" produktus, bet vairumā gadījumu viņiem trūkst precīzas detaļas, kas padara programmu par lielisku un nodrošina izcilus ilgstošus rezultātus.

Vai ir iespējams sasniegt konkrētus mērķus tā saucamā "team-building"?

Katra no 170 "Catalyst Global" komandas saliedēšanas programmām ir izstrādāta, ņemot vērā gala rezultātus, turklāt tā ir vienkārši interesanta kopīga pieredze, vadības prasmju attīstīšana, efektīva komunikācija, komandas darbs, zīmola izpratnes palielināšana vai padziļinātas uzņēmējdarbības mācības ar interaktīvām spēlēm. Un papildus tam, mūsu galvenais pakalpojums ir pielāgot programmas atbilstoši klientu vajadzībām. Jo īpaši mēs cenšamies attīstīt vadības prasmes, komandas prasmes, palielināt pārdošanas apjomus, palielināt zīmola izpratni darbinieku vidū. Zīmola izpratnes veidošana ir svarīga arī tad, kad uzņēmums piedāvā jaunu produktu. Mēs dodam uzņēmumiem iespēju saliedēt savas komandas konkrētā veidā.

team building in russia

Kas izstrādā programmas?

"Catalyst Global" izstrādā programmas, un mēs esam pielāgojuši 32 no viņu 174 produktiem, kas īpaši pielāgoti Krievijas kultūras niansēm. "Catalyst Global" piedāvā savus pakalpojumus Apvienotajā Karalistē, Austrālijā, Indonēzijā un Jaunzēlandē, kur arī notiek sākotnējā produkta izveide kopā ar plašu pētniecības un attīstības procesu. Pēc atsauksmēm no 45 komandas saliedēšanas kompānijām, tika saņemts priekšstats un izpratne par to, kas ir nepieciešams produkta uzlabošanai. Pēc produkta sākotnējās izstrādes, to testē "Catalyst" tīkls.

Lielākā daļa no produktiem, kurus mēs demonstrējam Krievijā, tika testēti un pārveidoti vairāk nekā 15 gadus, lai piedāvātu to, ko mēs izmantojam šodien. Mūsu zināšanas nāk no plašām produktu rokasgrāmatām, kuras mums piegādā kā daļu no mūsu licences līguma. Tajā ir iekļauti visaptveroši dati par to, kā iestatīt telpu, sagatavošanas pasākumi, personāla apmācība, ieteikts scenārijs prezentācijai un daudz kas cits. 90% no veiksmīgas komandas saliedēšanas ir atkarīgs no rūpīgas sagatavošanās. Šīs detalizētās rokasgrāmatas, apmācību pasākumi un "Catalyst Global" diennakts atbalsts ļauj tīkla dalībniekiem nodrošināt programmu prezentāciju pēc augstākajiem standartiem.

Vai ir iespējams izveidot efektīvu komandas saliedēšanas programmu tikai nedēļas laikā?

Nav ideāli, bet noteikti mēs to varam. Nedēļas izpildes laiks ietver izpratni par klientu mērķiem un vēlmēm, produkta atbilstību risinājumam un tā pielāgošanu. Mums ir liela bāze, uz kuru balstīties, tostarp apmācīti darbinieki un darbuzņēmēji, kā arī visi nepieciešamie priekšnesumi. Būsim godīgi, ja mēs izstrādātu unikālu programmu pilnīgi no jauna, tas nebūtu labi. Diemžēl ir daži komandu saliedēšanas uzņēmumi un pasākumu plānotāji, kuri to cenšas mēģināt.

team building in russia

Vai jūs ņemat vērā klienta individuālās vajadzības, veicot programmas pielāgošanu?

Mūsu portfolio ietver dizaina modifikācijas atbilstoši klienta prasībām. Tas var ietvert tādas lietas kā korporatīvās krāsas, logotipi, ekskluzīvi viktorīnas elementi par zīmola atpazīšanu un tamlīdzīgi - elementi, kas šajā programmā ļaus perfekti iekļaut uzņēmuma ētiku, vispārējo cilvēkresursu stratēģiju un konkrētus mērķus.

Labi pielāgotajā programmā dalībniekiem intuitīvi jāizprot būtiska informācija, izmantojot visaptverošu pārskatu sesijas beigās.

Kādi ir jūsu galvenie principi, strādājot ar pasākumu aģentūrām?

Aptuveni 70% no mūsu klientiem ir pasākumu aģentūras un MICE uzņēmumi. Mūsu mērķis ir būt par ideālu kontrahentu. Ar darba pieredzi pasākumu aģentūrā, tas ir tas, par ko es bieži sapņoju un man ir skaidrs priekšstats par perfektu kontrahentu.

Mēs piedāvājam daudz iespēju, kuras var pielāgot (bez maksas), un daudz gatavu komandas saliedēšanas risinājumu pasākumu aģentūrām.

Parasti mēs neiesaistāmies ar detaļām, kas ir aģentūras atbildība. Protams, neparedzētos apstākļos un pēc pieprasījuma mēs vienmēr palīdzam jebkurā līmenī, kur mēs varam. Mūsu labas komunikācijas prasmes ļauj mums, ja nepieciešams, sazināties ar klientu, tāpēc mēs gandrīz nav nošķirami kā komandas saliedēšanas pakalpojumu sniedzējs un aģentūra, ar kuru mēs noslēdzam līgumu. Aģentūras apliecina, ka viņiem nekad nebija kauns, kad mēs tos pārstāvējām.

Kas jums ir svarīgi personāla atlasei?

Mūsu nozarē tas ir aizrautība un profesionalitāte. Atbildība, draudzība un kaislība par to, ko mēs darām. Mēs esam kā ģimene. Ja ir steidzams darbs, mēs neatstājam biroju. Pat brīvdienas mēs esam tur, lai apmierinātu klientu pieprasījumus un sniegtu padomus. Mēs mīlam to, ko mēs darām, un jauniem darbiniekiem vajadzētu iekļauties šajā ētikā.

team building in russia

Kā jums izdodas izveidot atbilstošas cenas, nezaudējot kvalitāti?

Neskatoties uz to, ka mēs varam piedāvāt oriģinālos produktus, kuri ir izmēģināti un pārbaudīti, mēs joprojām varam piedāvāt tos par pieņemamu cenu. Tas ir tāpēc, ka mēs netērējam laiku produktu izstrādei, tikai to pielāgošanai.

Vissvarīgākais mūsu mērķis ir veicinat atkārtotus pasūtijumus no mūsu klientiem, un tas atspoguļo mūsu cenu modeli. Mēs vēlamies strādāt ar kompānijām ilglaicīgi, lai redzētu pārmaiņas, ko mēs darām. Mēs netiecamies nopelnīt naudu tikai no vienreizēja klienta. Mēs zinām, ja mēs sniedzam lielisku servisu (ne vienmēr lētāko, bet labāko), mūsu klienti turpinās izmantot mūsu pakalpojumus, turklāt viņi runās par savu pieredzi un mums. Tas ir nenovērtējami. Mūsu pastvaīgu klientu procentuālais daudzums ir vairāk nekā 70%. Attiecībā uz MICE uzņēmumiem un pasākumu aģentūrām - vēl vairāk. Tas ir ļoti augsts rādītājs, jo Krievijas tirgū tas ir tikai vidēji 30%.

Kādus risinājumus jūs piedāvājat MICE uzņēmumiem?

Mēs esam priekš viņiem ideāls komandas saliedēšanas kontrahents. Mēs varam veikt pasākumus angļu valodā bez cenu maiņas. Tā kā galvenais birojs atrodas Londonā, mums ir materiāli angļu valodā. Mēs strādājam visā Krievijā. Pēdējā gadā mēs bijām vairāk nekā 20 pilsētās. Ārpus galvenajiem centriem ir diezgan grūti atrast darbuzņēmējus ar tehnoloģijām un pieredzi komandas saliedēšanas jomā. Mēs to apmierinām.

"Catalyst Russia" ir daļa no spēcīga starptautiska uzņēmuma, kura zīmols - kvalitātes garantija. Un tas dod mums daudz priekšrocību. Kad ārzemju klienti organizē konkursu komandas saliedēšanas Krievijā, mēs kā licencēts "Catalyst" partneris, bieži iegūstam šo pasūtījumu.

Catalyst Russia – jūsu organizācijas pārmaiņu katalizators!

Maria Varlamova

CEO - Fabrika Sobitiy, Event Factory

Event Factory dibinātāja, teātra producente, kas ir strādājusi ar lielākajiem un prestižākajiem festivāliem Krievijā.

Visi raksti

Lesakām izlasīt